english-best german-best
pack-kamel german-khodamuz
pack-film german-pack
خودآموز زبان انگلیسی در سی روز داستان المانی
آموزش مکالمه انگلیسی دیکشنری آلمانی
داستان انگلیسی با ترجمه فارسی فلش کارتهای آلمانی
ielts free-german
toefl french-best
  french-khodamuz
  french-pack
 
  free-french

 قابلیتهای اپلیکیشن جامع آموزش زبان دلفین (مخصوص اندروید)

شامل زبانهای مختلف از جمله : انگلیسی ، آلمانی، فرانسوی (در حال تکمیل)

امکان دانلود، نصب و استفاده از محصولات آموزشی متنوع از زبانهای مختلف.

با قابلیت هایلات هوشمند، متن ها را همراه با صوت آنها به راحتی و بدون سردرگمی مطالعه کنید.

پشتیبانی قوی و بروزرسانی های متعدد

همراه با دو اپلیکیشن مجزا دیکشنری و جعبه لایتنر

نمایش دیکشنری (انگلیسی به فارسی، انگلیسی به انگلیسی) با زدن روی هر کلمه

و امکانات بی شمار دیگر...

برای اطلاعات بیشتر و نصب رایگان این اپلیکیشن بر روی دکمه زیر کلیک کنید :

هم اکنون رایگان نصب کنید

چگونه و چه زمانی با حروف بزرگ بنویسیم

توسط | تیر ۱۹, ۱۳۹۵

آموزش نکات زبان انگلیسی

با سلام و درود خدمت شما عزیزان

 در  زبان انگلیسی یک سری نکات ریز و مهمی وجود دارد که  می تواند در یادگیری و درک بهتر زبان آموز کمک موثر و شایانی داشته باشد. البته در کلاس های آموزشی به دلایل کمبود وقت و یا به هر دلایلی امکان مطرح کردن آنها وجود ندارد. دانستن این نکات خاص لذت بخش است و می تواند  به پیشبرد زبان آموزی شما کمک  کند. در این بخش تصمیم گرفتیم شما را با این نکات آشنا کنیم تا بیشتر و بیشتر پا به دنیای زبان انگلیسی بگذارید و از هم گروهی های خود یک سرو گردن بالا تر باشید.

در این دروس به نکات نوشتاری و معنایی آنها، کاربرد و جای قرار گیری برخی حروف، نحوه استفاده در جمله، نکات مهم در نگارش، نکات مهم در خوانش، نحوه نگارش مقاله و نحوه نگارش عناوین خواهیم پرداخت .

توجه….. توجه

مطالب این سایت شامل حمایت از حق مولف و مترجم است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع و مترجم پیگرد قانونی دارد.

 

How to Capitalise

چه زمانی  با حروف بزرگ بنویسیم/  capitalize کردن

با بزرگ نویسی حروف مشکل دارید؟ این چیزی است که اغلب ما وقتی یادگیری را آغاز کردیم با آن مواجه بودیم، حتی می تواند برای اساتید نیز سخت باشد. به نظر شما professor صحیح است یا Profssor؟ facebook  یا  Facebook؟

نکته: capitalise ، یک املای بریتیش/ استرالیایی است، در حالیکه در شمال آمریکا capitalize  است.

 مراحل

 بزرگ نویسی حروف

 1.  بزرگ نوشتن اولین حرف یک جمله: یکی از اصلی ترین قوانین دستوری زبان انگلیسی بدون توجه به اینکه چه کلمه ای اول جمله باشد این است که بعد از نقطه در پایان یک جمله معمولا کلمه با حرف بزرگ شروع می شود. به خاطربسپار که اولین کلمه جمله بعدی باید بزرگ نوشته شود.

 

 

*اولین حرفی که در پرانتز در وسط جمله دیگر قرار می گیرد نباید بزرگ نوشته شود.برای مثال در جمله زیر also بزرگ نوشته نمی شود.

   The first word of sentence written in brackets (also known as parentheses in American English) in the middle of another sentence…..

با این وجود حرف اول جمله ی داخل پرانتزی را  که داخل جمله دیگری قرار نگرفته باشد می توانیم بزرگ کنیم. به عنوان مثال:

I didn't really understand what was going on. (I don't often, to be honest!) Oh well

 

*اگر بعد از یک جمله کامل دو نقطه (:) [colon] قرار گیرد، اولین حرف می تواند بزرگ نوشته شود. البته این کار اختیاری است. با این حال، این مورد بزرگ نویسی در اکثر کتاب های گرامر انگلیسی آمریکای شمالی مورد قبول است.

* حرف اول در نقل قول ها باید بزرگ نوشته شود مگر اینکه نقل قول در حالت نحوی  به جمله متصل باشد. نقل قول گفته کسی  را بیان می کند در صورتیکه از جمله جدا باشد معمولا بزگ نوشته می شود.

نقل یک کلمه و یا عبارت کوتاه معمولا بزرگ نوشته نمی شود. با این وجود که بخشی از جمله را شکل می دهد.

به عنوان مثال:

What is he doing with that "thing"?

 همچنین شما می توانید  نقلی طولانی داشته باشید که از لحاظ نحوی به جمله متصل شده است.به عنوان مثال:

She was sent here to "observe and discreetly ascertain what the hell we were up to".

*گرچه بیشتر سرویس های کامپیوتری ممکن است آن ها را تصحیح کنند اما به یاد داشته باشید اولین حرف در اولین کلمه بعد از سه نقطه(…)[ellipsis]  در یک جمله، بزرگ نوشته نمی شوند. بررسی کننده های کامپیوتری نقطه را در جمله تشخیص می دهند و سعی در بزرگ نویسی کلمه بعدی دارند. و وقتی در نقل از سه نقطه استفاده شود، کلمه بعدی می تواند به اختیار نویسنده بزرگ نوشته شود. با این حال که سه نقطه دلالت بر این دارد که نویسنده با حذف بخشی همچنان از همان منبع می گوید، اگر کلمه در جمله مفهوم خاصی را بیان می کند باید بزرگ نویسی شود.

 

 

 

بزرگ نویسی حروف انگلیسی

۲.اسامی خاص را بزرگ نویسسی کنید: در بزرگ نویسی، شناسایی اسامی خاص از اسامی عام ممکن است سخت باشد.

 اسامی خاص، اسامی هستند که به یک چیز ویژه و منحصر به فرد مانند افراد، مکان و اشیا اشاره دارد. بر خلاف آن، اسامی عام به وجود بیش از یک چیزغیر منحصر به فرد اشاره دارند. به عنوان مثال:

the boys و a boy به عنوان اسم عام بزرگ نویسی نمی شنوند.زیرا می توانند به هر پسری اشاره کنند. با این حال Bob یک اسم ویژه است و به عنوان اسم خاص بزرگ نوشته می شود. ونیز the village به هر روستایی اشاره دارد در حالیکه Hethersett به یک روستای خاص اشاره دارد. در اسامی خاص نمی توانیم قبل از آنها حرف تعریف the  استفاده کنیم و همین وضوع اسم خاص را از اسم عام متمایز می کند. به عنوان مثال، شما می توانید بگویید the city  اما در حقیقیت نمی توانید بگویید the London. در موری مشابه می توانید بگویید the program ، اما نمی توانید بگویید the Skype.

اسامی خاص شامل، سازمان ها، مذاهب، ایده های خاص و چیز های منحصر به فرد است. در زیر برخی از گروه های اسامی خاص آورده شده است که می بایست بزرگ نویسی شوند و شما می باید مواظب این اسامی باشید.

 • نام افراد و یا حیوانات

نام کوچک، نام خانوادگیو حتی نام های وسط آنها تقریبا همیشه بزرگ نوشته می شوند. هرچند ممکن است افراد دیگری نیز با این نام وجود داشته باشند اما وقتی این نام ها بکار می روند به یک شخص خاص اشاره دارند. بنابراین اسم خاص محسوب می شوند. این اسامی یکی از آشکار ترین اسامی هستند که تقریبا باید همیشه بزرگ نویسی شوند. چند استثنا وجود دارد. گاهی دیده می شود برخی افراد نام غیر انگلیسی دارند مانند Dafydd ab Hugh, و یا D. J. MacHale. برای حسن نیت شخصی، باید نام شخص اسپل شود تا مورد رضایت شخص باشد.

 • نام ها و علائم تجاری

برند ها (که از نظر قانونی علائم تجاری نامیده می شوند) به نام خاصی از محصولات اشاره می کنند که در رقابت قابل تشخیص هستند. معمولا این اسامی، اسامی خاص هستد. آنها در" نام، جمله، طرح، نشان و یا هر ویژگی دیگر که کالا و خدمات یک فروشنده را از دیگری متمایز می کند مشخص می شوند.

 • مکان خاص و کشورها

موقعیت های جغرافیایی مانند کشورها، مناطق ایجاد شده، دریاها، جاده ها، شهرهای کوچک و بزرگ، همگی جز اسامی خاص شمرده می شوند. زیرا به مکانی خاص اشاره دارند.

همچنین ویژگی های جغرافیایی مانند خط استوا، رودخانه ها، کوه ها و مکان های عمومی، سازه ها و ساختمان ها نیز جز اسامی خاص هستند.

دقت داشته باشید نقاط قطبنما و یا جهت ها ی شمالnorth، جنوبsouth، شرقeast، غربwest، نیازی به به بزرگنویسی ندارند زیرا آنها جز اسامی خاص نیستند مگر اینکه به عنوان بخشی از نام منطقه ایجاد شده بکار روند. به عنوان مثال ،

East Anglia  یا Southern California.

در زیر مثال های دیگری دقت کنید.

 • "Go north, then you'll find yourself in North Carolina."
 • "I've come all the way from the South to see you!"
 • "Our house is in the southwest region of Adelaide."

در این مورد جهت به عنوان صفت عمل می کند نه یک اسم.

 • تقویم.

روزهای هفته، ماه ها، تعطیلات عمومی همگی بزرگ نویسی می شوند. باید بخاطر داشته باشید که برخی از اسامی ماه ها معانی دیگری دارند که نباید بزرگ نوشته شوند. برای مثال،

may go to the opera or Time to march

تعطیلات عمومی مانند

  ٍEaster , Christmas Eve و یا St Patrick's Day باید بزرگ نوشته شوند. رویداد های تاریخی و دوره های زمانی نیز بزرگ نوشته می شوند. به عنوان مثال، the Middle Ages و یا the Revolutionary War.

*فصل ها بزرگ نوشته نمی شوند. بزگ نویسی فصل ها یک عادت منسوخ شده است که در دست فراموشی است.

 Spring, autumn(fall), summer, winter بزرگ نوشته نمی شوند مگر اینکه در شروع یک جمله و یا بخشی از نام مشهوری باشند.

*برای بیان دوره های تاریخی از بزرگ نویسی آنها بپرهیزید. مانند

the eighties, the sixties   و غیره…

3

۳.صفت هایی که از اسم های خاص گرفته می شوند و یا "اصفات خاص" می باید بزرگ نوشته شوند. آنها معمولا صفاتی هستند که از نام های خاص ساخته می شوند و درست مانند اصل خود باید بزرگ نوشته شوند. توجه داشته باشید هر گفتاری که از اسامی خاص گرفته شده باشند باید بزرگ نویسی شوند. برای مثال، " فعل خاص" (Americanise) و یا " قید خاص" (Britishly) از اسامی خاص آمریکا و بریتیش گرفته شده اند.

 • ملیت و زبان، دو نمونه مشخص از "صفات خاص" هستند و باید همیشه بزرگ نوشته شوند. زیرا صفات خاصی هستند که از نام مناطق خاص گرفته شده اند. برای مثال، از اسم خاص Germany، صفت خاص German ( اشاره به زبانی که در آنجا صحبت می شود) ساخته می شود و نیز German  به شخص، شی، رسوم و غیره اشاره دارد که از Germany سرچشمه می گیرد. ] Germany نام کشور است و همانطور که گفته شد اسامی کشور ها باید بزرگ نوشته شود[

 با این حال، به ملیت هایی که از اسم خاص ویژه ای نشات می گیرند محدود نمی شود- و هر نژاد، قبیله ای را شامل می شود. همانند نام های  “Cherokee"و" "Asian

*توجه داشته باشید که رویکردهای متفاوت در هر ملیتی هنگامی بروز می کند که مفاهیم غیر تحت لفظی داشته باشند. به عنوان مثال در کلمات زیر:

French fry/french fry, French doors/french doors or French poodle/french poodle

بزرگ نویسی یا عدم بزرگ نویسی کلمات تحت الفظی بر سبک دستوری بستگی دارد که شما از آن پیروی می کنید.

بزرگ نویسی حروف انگلیسی

۴٫بزرگ نویسی عناوین شخصی: به ویژه در عناوین خاص، نه هنگامیکه به  درجه بندی عمومی  اشاره دارد. این مورد بیشتر شامل mister و miss ، عناوین خانوادگی مانند، sister, father ، عناونی نشان ادب مانند، eah , duchess و درجه های نظامی مانند، wing commander and sergeant می باشند.

وقتی در عناوین بکار می روند اولین حرف باید بزرگ نوشته شود.چه مخفف باشد چه نباشند. . برای مثال، Mr Jones و Mister Johnes  در هر دو مورد نام شخص به عنوان متصل شده است.  در این نمونه ها زیرا آنها به عنوان عناوین شخصی به کار می روند هر دو عنوان بزرگ نویسی شده اند. . به جای  a captain, the captain آمده است. گرچه کلمه Captain قبل از اسم قرار نمی گیرد اما با این حال بزرگ نوشته می شود. زیرا به عنوان یک اسم بکار می رود.به مثال های زیر دقت کنید:

 • "I disagree Senator Bandy Andy." (مستقیما به شخص اشاره درد.)
 • "Senator Bandy Andy disliked attending committee meetings in the month of May."

          (قبل از نام شخص قرار دارد)

 • The senator gave a speech at the dinner party held in honour of his years in office. (اسم متداول است)

*همچنین خانواده های سلطنتی شامل این موضوع می باشند، هرچند کمی پیچیده است اما، هر نوع سلطنت، امپراتوری و یا موقعیت و عناوین اداری نیز جز قوانین عناوین محسوب می شوند.

شما می توانید هم the king بنویسید و هم می توانید the King  بنویسید.بنابراین نوع نوشتار شما وابسته به قوانینی است که در متن از آن استفاده کرده اید. وقتی  به پادشاهی خاص اشاره دارید مشخص است که باید بزرگ بنویسید. برای مثال, the King of Danmark

اگر شما در لندن زندگی می کنید برای اشاره به ملکه همیشه باید the Queen بنویسید  که مشخص می شود منظور شما از ملکه، کدام ملکه است. زیرا عنوان -the Queen -فقط برای او در نظر گرفته می شود و اکثر مردم او را Elizabeth خطاب نمی کنند! همچنین القاب سلطنتی را باید بزرگ نوشت مانند His Majesty (اعلاحضرت).

*اسامی خانوادگی نیز می توانند به عنوان عناوین شخصی محسوب شوند.  آنها تنها زمانی بزرگ نویسی می شوند که بجای یک اسم و یا قبل از یک اسم قرار گیرند.برای مثال، Uncle Joe

بطور معمول، روابط خانوادگی یک اسم عادی است برای مثال ، I have one sister. اما با این حال هنگامیکه به عنوان جایگزین برای یک اسم استفاده شود به اسم خاص تبدیل می شود.

به یاد داشته باشید ، هنگامی که نام ها در جلوی یک اسم قرار می گیرند بزرگ نویسی می شوند، زیرا آن یک عنوان شخصی است.  قانون بالا در مورد عناوین شخصی، هنگامیکه اسامی خانوادگی در متون پزشکی و یا مذهبی بکار می روند کاربرد دارند.  همانند موارد عناوین

Sister Kate.، Father Joseph

بزرگ نویسی حروف در انگلیسی

۵٫ . بررسی بزرگ نویسی در اختصارات زبان انگلیسی:  هرچند در کل به لغات بستگی دارد اما حروف اول اختصارات، اغلب با حرف اول بزرگ نوشته می شوند.( initialism متشکل از حروف اول از کلماتی است که جداگانه تلفظ می شود. برای مثال،

Federal Bureau of Investigation or the British Broadcasting Corporation).

تمام آنها بزرگ نوشته می شوند.برای مثال،  USA, FAQ

 و یا مانند یک لغت معمولی نوشته می شوند مانند کلمه های زیر که در اصل از ترکیب کلمات ایجاد شده است.

Interpol (International Criminal Police Organization)

laser (Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation)

اگر به بزرگ نویسی کلمه ای مطمئن نیستید، به موتورهای جستجوگر مراجعه کنید و ببینید که چطور بزرگ نویسی می شوند.

*بزرگ نویسی internet و یا Internet موردی جالب است که همچنان نوشتن آن تغییر می کند.. در هر صورت نحوه نگارش شما بستگی به منبعی دارد که از آن استفاده می کنید. هرچند به نظر می رسد در شمال آمریکا این کلمه به عنوان یک اسم معمولی تلقی شود.

6

۶. عناوین نشر دارای قوانین بزرگ نویسی متفاوتی هستند که بر قوانین و راهنمایی های آن منطقه بستگی دارد.عناوین کتاب ها، فیلم ها، عناوین آلبوم ها و آهنگ ها، اسناد تاریخی ، قوانین، عناوین روزنامه ها و غیره همگی کمی متفاوت هستند.

برای مثال، War and Peace صحیح است یا war and peace ؟ این عنوان همیشه یکسان بزرگ نویسی نمی شود.

اغلب اولین حرف و شاید آخرین حرف "عناوین" بزگ نویسی می شود. البته کلمات به همراه حرف تعریف( همانند، the  و یا a)، حروف ربط و یا حروف اضافه( همانند، of, to, in)  می آیند. در صورتیکه این حروف اول نباشند نباید بزرگ نویسی شوند.

The Catcher in the Rye

.* در حالیکه حرف آغازین می باید در شروع عنوان بزرگ نویسی شود، عناوینی که تمام حروف آن بزرگ نویسی می شوند، ترجیح شخصی و یا سازمانی است.

همیشه راهنمای روش های انتشارات و یا سازمان را بررسی کنید تا آنچه آنها برای عنوان نویسی در نظر گرفته اند را اجرا کنید.

7

هرکلمه را با توجه به اصل آن بزرگ نویسی کنیم.

برخی از اسامی، بزرگ نویسی های غیر عادی دارند. که مرسوم ترین آنها ، نام های تجاری ، وب سایت ها، و غیره است. برای مثال Apple Inc ، و محصولات iPod, IPod و نرم افزار MediaWiki  و وب سایت هایی همچون deviantart و حتی wikiHow!  این لغات همیشه بدون در نظر گرفتن دیگر قوانین اسپل می شون،.برای مثال wikiHowwikiHo می تواند بدون اینکه اولین حرف آنها بزرگ نویسی شود در اول جمله قرار گیرند چون این کلمه همیشه با حروف کوچک w اسپل می شود.

*در صورت امکان ، بهترین کار این است که از قرار دادن اسم بزرگ نویسی شده غیر معمول در شروع یک جمله بپرهیزید. از این طریق شما می توانید از نوشتن IPod  و یا WikiHow اجتناب کنید.

*برای مثال  برای دانش آموزان دبیرستان جهت یادگیری، معمولاIPods نوشته می شود.

نکات بزرگ نویسی در انگلیسی

 •  همیشه "I"  به عنوان ضمیر فاعلی اول شخص باید بزرگ نوشته شود. همانند" I am happy". این موضوع برای تمام اختصارات "I" همچون "I'd" و یا "I'm" کاربرد دارد.
 • هرچند اکثر برنامه ها و موتورهای جستجو قابلیت بررسی املایی دارند اما آنها قادر نیستند بفهمند که شما یک عنوان را تایپ کرده اید و خیر و یا اینکه منظور شما Queen است یا queen؟ آنها می توانند خطاهای ساده را تشخیص دهند. حتی نمی توانند بزرگ نویسی ضمیر"I"  را متوجه شوند.
 • چیز هایی که در یک لیست یا بولت پوینت نوشته می شودT همیشه باید بزرگ نویسی شوند. چه یک جمله کامل باشند یا نباشند.
 • اگر شما در مورد اسپل کردن حروف اولیه، اختصارات، و لغاتی که ذاتا بزرگ نویسی می شوند مانند ipod و مانند آن، سر در گم هستند، آسانترین راه این است که در جستجوی لغت در موتور های جستجو بگردید و ببینید در آنها چطور نوشته شده است.
 • سلام و تهنیت ها و بدرود ها در نامه ها و ایمیل ها را بزرگ نویسی کنید. به عنوان مثال:

Yours sincerely

 • هنگامیکه یک پیام و یا ایمیل کوتاهی می نویسید نیاز نیست نگران باشید و وقت زیادی را برای تصحیح بزرگ نویسی آن صرف کنید. اما سعی کنید برای مدت طولانی تمام حروف را بزرگ تایپ نکنید.(مانند GO THERE AND BYE SOMTHING ) این کار به نظر می رسد که شما فریاد می زنید و خواندن آن را مشکل خواهد کرد. در صورت لزوم بجای بزرگ نویسی تمام حروف از یک علامت  تعجب استفاده کنید.(!)
 • هنگامیکه با مقالات، ایمیل ها، گفتار درون اینترنت سر و کار دارید، این موضوع بیشتر نمود می یابد. استفاده از علامت تعجب، بولد کردن، ایتالیک نوشتن و یا حتی خط کشیدن زیر کلمه مورد نظر، شما را حرفه ای تر نشان می دهد.
 • مواظب کلماتی باشید که با تغییر بزرگ نویسی آنها معنی آنها نیز تغییر خواهد کرد.( به این کلمات capitonyms گفته می شود.)  شما خیلی با آنها مواجه نمی شوید. یکی از متداول ترین مثال ها، اجرام آسمانی است. وقتی دو کلمه Sun و Moon  بزرگ نوشته می شوند، معمولا اینطوری فرض می شود  متن به خورشیدی اشاره می کند که زمین به دورش می چرخد و ماهی که به دور زمین می چرخد. اما وقتی Earth بزرگ نوشته می شود به سیاره زمین (planet) اشاره دارد اما وقتی earth نوشته می شود به کف/ زمین (ground) اشاره می کند. در یک متن مذهبی God  به خدای واحد اشاره دارد همانند مذهب یگانه پرستی مسیح، اما a god به الهه و خدایان اشاره دارد.
 • وقتی آدرس می نویسید، اسامی خاص، جاده یا خیابان باید بزرگ نویسی شود

به عنوان مثال:

Fifth Avenue

High Street

*قوانین بسیار و استثناهای زیادی برای این ها وجود دارد. همچنین برخی از این قوانین گاهی بحث برانگیزند و نظر های مختلفی در مورد اینکه چه چیز هایی باید بزرگ نویسی شوند وجود دارند. در اینجا تنها مختصری از آنها را بیان کردیم. مهمترین چیز این است که در نوشتن خود ثبات داشته باشید و اگر از یک قانونی پیروی کردید همیشه آن را بکار گیرید.

 • مهم تر از همه این است که مطالعات خود را گسترش دهید و به روز باشید تا با تازه ترین تغییرات و قوانین   آشنا شوید.

 

ترجمه: صفورا قناد سبزواری

از اینکه به حقوق مترجم احترام می گذارید سپاسگزارم

One thought on “چگونه و چه زمانی با حروف بزرگ بنویسیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.