english-best german-best
pack-kamel german-khodamuz
pack-film german-pack
خودآموز زبان انگلیسی در سی روز داستان المانی
آموزش مکالمه انگلیسی دیکشنری آلمانی
داستان انگلیسی با ترجمه فارسی فلش کارتهای آلمانی
ielts free-german
toefl french-best
  french-khodamuz
  french-pack
 
  free-french

 قابلیتهای اپلیکیشن جامع آموزش زبان دلفین (مخصوص اندروید)

شامل زبانهای مختلف از جمله : انگلیسی ، آلمانی، فرانسوی (در حال تکمیل)

امکان دانلود، نصب و استفاده از محصولات آموزشی متنوع از زبانهای مختلف.

با قابلیت هایلات هوشمند، متن ها را همراه با صوت آنها به راحتی و بدون سردرگمی مطالعه کنید.

پشتیبانی قوی و بروزرسانی های متعدد

همراه با دو اپلیکیشن مجزا دیکشنری و جعبه لایتنر

نمایش دیکشنری (انگلیسی به فارسی، انگلیسی به انگلیسی) با زدن روی هر کلمه

و امکانات بی شمار دیگر...

برای اطلاعات بیشتر و نصب رایگان این اپلیکیشن بر روی دکمه زیر کلیک کنید :

هم اکنون رایگان نصب کنید

آزمون تافل اینترنتی (iBT)

توسط | مهر ۹, ۱۳۹۳

تافل ibt

در سپتامبر سال ۲۰۰۵ ، طراحان آزمون تافل در موسسه ETS در آمریکا تصمیم گرفتند تحولی بزرگ در ساختار این آزمون ایجاد کنند . برای مدت ها تغییر عمده ای در این آزمون ایجاد نشده بود و همچنان به سبک و سیاق گذشته برگزار می شد. با توجه به اهمیت روزافزون مهارت ایجاد ارتباط با افراد پیرامون از طریق گفتار در محیط های آکادمیک و غیر آکادمیک، بخش گفتاری در نسل جدید آزمون تافل ( موسوم به iBT) گنجانده شده و بخش گرامر حذف گردید. دلیل افزودن بخش گفتاری به این آزمون ، نتیجه گیری طراحان تافل در خصوص عدم توفیق افراد با ضعف مهارت های شفاهی، در رسیدن به اهداف خود ، چه در زمینه تحصیل و چه در زمینه اشتغال و اسکان در کشورهای انگلیسی زبان ، بود.

 

دلیل حذف بخش گرامر تافل نیز سنجش غیرمستقیم نکته های گرامری در همه بخش های آزمون به دلیل اهمیت بالای گرامر در این آزمون بود. اصولا ضعف در گرامر، باعث پایین آمدن نمره داوطلب در همه بخش ها خواهد شد. نکته مهم دیگری که باید در مورد نسل جدید آزمون تافل ای بی تی  به آن اشاره کنیم ، افزودن پرسش های ترکیبی به این آزمون است. منظور از پرسش های ترکیبی ، سوالاتی است که داوطلب برای پاسخ دادن به آن ها ، باید از مهارت های ترکیبی (Integrated Skills) استفاده کند. 

به عبارت ساده تر ، در پاره ای از پرسش های آزمون تافل به روش IBT ، داوطلب برای پاسخ دادن به یک پرسش واحد ، باید از چند مهارت مختلف در جنبه های مختلف زبان انگلیسی بهره ببرد. به عنوان مثال ، برای نوشتن مقاله ترکیبی ( Integrated Essay) در بخش رایتینگ آزمون تافل به روش "آی بی تی" ، داوطلب باید به یک سخنرانی علمی گوش دهد ، یک متن را بخواند، سپس با ترکیب اطلاعات موجود در این دو منبع ، یک مقاله ترکیبی کوتاه بنویسد تا به این ترتیب به یکی از از دو پرسش بخش نگارش در آزمون Toefl به این روش ، پاسخ گفته باشد! 

بنابر این اگر به صراحت بگوییم که آزمون تافل اینترنتی ، از روش های قبلی این آزمون دشوارتر است اغراق نکرده ایم، اما مسلما با تلاش و اراده قوی می توان بر این آزمون غلبه کرد. در پست های بعدی شرح مفصلی از این نوع آزمون ارائه می دهیم و شما را در راه رسیدن و موفقیت در این نوع آزمون کمک می کنیم. همچنین به طور جداگانه به آزمون تافل دفترچه ای (PBT) و موارد این نوع آزمون ، تفاوت ها و فرق تافل ibt با pbt خواهیم پرداخت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.